Jedną z zaraźliwych chorób, która wpływa przede wszystkim na estetykę ciała jest łupież pstry. W przypadku wystąpienia łupieżu pstrego należy jak najszybciej udać się do dermatologa i rozpocząć profilaktykę. Jednym ze sposobów na walkę z łupieżem jest regularne korzystanie z szamponu przeciwgrzybiczego. Jest to środek w pełni bezpieczny, najczęściej stworzony na bazie samych naturalnych składników, przez co nie wywołuje alergii.
Szampon na łupież pstry
Jednym z najskuteczniejszych preparatów, który poradzi sobie w leczeniu jest szampon na łupież pstry. Preparat należy nanosić na skórę głowy po czym trzeba odczekać kilka minut, a następnie dobrze go zmyć. Czynność należy powtarzać każdego dnia przez tydzień. W kolejnych tygodniach preparat należy stosować raz na siedem dni. Kuracja zazwyczaj trwa kilka miesięcy, po czym łupież pstry najczęściej znika. Szampon na łupież pstry to preparat przeciwgrzybiczy, który jest stosowany w pierwszej kolejności po wykryciu łupieżu pstrego. Wykazuje on wysoką skuteczność dzięki aktywnym składnikom, wchodzących w skład szamponu. Stosując szampon regularnie można być pewnym, że łupież pstry zniknie. Wymaga to jednak czasu, ponieważ łupież jest trudny do pozbycia. Zdecydowanie warto z niego korzystać, między innymi ze względu, że jest to środek mniej inwazyjny w porównaniu chociażby do lekarstw doustnych, które mają negatywny wpływ na wątrobę. Szampony z naturalnych składników aktywnych bez wątpienia są w stanie sobie poradzić z dolegliwością jaką jest łupież pstry.
Sprawdź ofertę szamponów na łupież pstry: https://verdelab.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/lupiez-pstry/szampony-na-lupiez-pstry/
Aktywne środki w szamponie
Szampony na łupież pstry wykazują wysoką skuteczność dzięki zawartym składnikom aktywnym. W skład takiego szamponu powinien wchodzić przede wszystkim selen, który ma działanie grzybobójcze, przeciwłupieżowe oraz przeciwświądowe. Selen hamuje także proces łuszczenia się, przez co jest to składnik bardzo pożądany w szamponach.
Kolejnym niezwykle istotnym składnikiem aktywnym jest ketokonazol, który działa przede wszystkim leczniczo, zapobiegając nie tylko łupieżowi pstremu, ale również i zapalenie skóry wywołanemu przez łojotok.
Podstawę niektórych szamponów może stanowić środek Elestab HP 100, wykazujący działanie wysoko grzybobójcze, hamując przy tym rozwój bakterii oraz grzybów, między innymi drożdżaków Malassezia, które to są bezpośrednio odpowiedzialne za powstawanie łupieżu pstrego.
Szampon na łupież pstry oprócz głównego składnika aktywnego: selenu, ketokonazolu czy Elestabu HP 100 powinien być wzbogacony o witaminę E, wapń, krzem, sód, magnez czy żelazo. Wszystkie te składniki działają odżywczo na naskórek, a walka z łupieżem pstrym jest znacznie prostsza. Można spotkać także szampony, które zawierają w swoim składzie liście aloesu, które wykazują działanie antyoksydacyjne i wysoko odżywcze.
Podsumowanie
Reasumując, walka z łupieżem pstrym jest niezwykle długim i żmudnym procesem, trwający miesiącami. W pierwszej kolejności warto zastosować specjalny szampon przeciwgrzybiczy, który w większości przypadków jest środkiem wystarczająco skutecznym by pozbyć się łupieżu pstrego. Preparat swoje działanie zawdzięcza dzięki szerokiej gamie składników aktywnych. Najważniejszym z nich bez wątpienia jest selen, który ma działanie grzybobójcze, przeciwłupieżowe, a dodatkowo zmniejsza świąd, który jest niezwykle uciążliwy.
Najważniejsza jest jednak cierpliwość w dążeniu do celu oraz nieignorowanie choroby jaką jest łupież pstry.