Niebywale łatwy w użyciu, a pomoże rozwiać wątpliwości, przedstawiając konkretne wartości. Na dodatek skorzystanie z tego narzędzia jest całkowicie darmowe. Kalkulator oszczędności pokaże, jak na stan finansów i domowego budżetu wpłynie montaż instalacji gazowej w pojeździe. Kilka ruchów suwakiem i… wyniki gotowe! Sprawdźcie sami, ile można zyskać.
Wtrysk bezpośredni czy pośredni? Obliczenia możliwe dla obu wersji
Z kalkulatora skorzystać mogą zarówno kierowcy planujący wyposażyć auto w instalację z wtryskiem bezpośrednim, jak i ci, których samochód posiadać będzie wtrysk pośredni. W obu przypadkach kalkulator oszczędności LPG obliczeń dokonuje w ten sam sposób.
Całość jest bardzo intuicyjna w obsłudze. Po wybraniu typu systemu należy określić aktualną cenę benzyny i cenę za LPG – nie trzeba udawać się na stację, bezproblemowo informacje o bieżących cenach dostępne są w sieci. Na tej podstawie i biorąc pod uwagę pozostałe parametry, dokonana zostanie kalkulacja.
Do nanoszenia danych służą wygodne suwaki. Ruch w lewo zmniejsza wartość danego parametru, ruch w prawo – wręcz przeciwnie. Kalkulator, oprócz określenia wskazanych już dwóch czynników, będzie potrzebować też między innymi danych o średnim zużyciu i przebiegu, o tym, ile wynosić będzie dotrysk w systemie Alex oraz jaki będzie koszt wyposażenia auta w instalację.
Twarde liczby dowodem na skuteczność systemu
Wystarczy ustawić suwaki we właściwym miejscu, aby zobaczyć, na jaką skalę oszczędności można liczyć. Widać wyraźnie stosunek kosztu instalacji do oszczędności, jakie na przestrzeni lat wygeneruje instalacja. Nakład zwraca się szybko, czasem nawet już po kilku miesiącach, o ile pojazd użytkowany jest intensywnie. Wyniki są dokładne i mocno przemawiają do wyobraźni.
Wielotysięczne oszczędności na przełomie paru lat są jak najbardziej możliwe do osiągnięcia. Decydując się zatem na zmianę, warto sprawdzić, który producent instalacji LPG dostarcza najbardziej wydajne systemy.